Straipsnio sklaida

Socialiniai tyrimai
Straipsnio sklaida

Leidėjas daro viską, kas įmanoma, kad padidintų publikuotų straipsnių matomumą. Tačiau yra keletas pagrindinių būdų, kuriais pasinaudojęs jūs, kaip autorius, galite padėti reklamuoti žurnalą ir smarkiai padidinti savo paskelbtų tyrimų poveikį:

Užsiregistruokite ORCID iD, gaukite autoriaus atpažinimo kodą ir savo profilyje nurodykite informaciją apie paskelbtą straipsnį.
ORCID iD suteikia nuolatinį skaitmeninį atpažinimo kodą, kuris padeda išskirti jus, kaip autorių, iš kitų tyrėjų ir, integruojant pagrindinius mokslinių tyrimų proceso elementus, tokius kaip rankraščių ir stipendijų teikimas, palaiko automatinį ryšį tarp jūsų ir jūsų profesinės veiklos, užtikrindamas jūsų darbo atpažįstamumą.

Jei įmanoma, galite atiduoti savo mokslinio tyrimo duomenis saugojimui į bendruomenės duomenų saugyklą arba, jei nėra bendruomeninių priemonių, į bendro pobūdžio mokslinių duomenų saugyklą. Suteikdami prieigą prie tyrimo duomenų, paskatinsite domėjimąsi jūsų paskelbtais straipsniais, lengviau pasiekiami tyrimo duomenys suteiks jums daugiau žinomumo, skatins jūsų mokslinio darbo citavimą.

Junkitės prie mokslininkams skirtų socialinių tinklų ir savo profilyje pateikite informaciją apie paskelbtus straipsnius: ResearchGateAcademia.eduMendeleyGoogle Scholar.

Jei norite palengvinti išsaugotas paieškas ir įspėjimų nustatymus, susikurkite Google Scholar profilį, kuris leis sekti nuorodas į jūsų publikuotus tyrimus bei pamatyti juos šalia savo pavardės Google Scholar paieškos rezultatuose.

Dalinkitės savo publikacijomis per socialinės žiniasklaidos platformas, naudodamiesi nuorodomis į straipsnius žurnalo tinklalapyje: LinkedInTwitterFacebook ir daugelyje kitų.

Norėdami paskatinti dalijimąsi, naudokite su jūsų tema susijusias grotažymes, žymėkite straipsnio bendraautorius ar katedros kolegas, kurie galbūt irgi norėtų pasidalinti nuoroda į jūsų straipsnį.

Socialinės žiniasklaidos platformas taip pat galite naudoti ir kaip bendradarbiavimo erdvę, kurioje su kolegomis tyrėjais dalinatės nuorodomis į straipsnius žurnalo tinklalapyje.

Taip pat galite įsidiegti nemokamą programą Altmetric Bookmarklet, leidžiančią matyti, ar kas nors paminėjo jūsų mokslinį darbą.

Siekdami maksimalaus matomumo, visuomet įterpkite nuorodas į savo straipsnius ir tinklalapį į savo elektroninio pašto parašą bei visus internetinius bei socialinių tinklų profilius. Taip pat galite pridėti nuorodas į akademinių bei socialinių tinklų, tokių kaip LinkedInTwitterFacebook ir kt. paskyras.

Raskite Wikipedia puslapį apie Jūsų tyrimo tematiką ir pridėkite nuorodą į Jūsų straipsnį.

Elektroniniu paštu pasidalinkite savo straipsniu su kolegomis. Pasinaudokite bet kokiais susijusiais elektroniniu būdu siunčiamais jūsų institucijos ar organizacijos naujienlaiškiais. Įterpkite nuorodą į savo elektroninio pašto parašą arba tiesiog išsiųskite nuorodą svarbiausiems toje srityje dirbantiems kolegoms ar asmenims, su kuriais palaikote ryšį.

Išryškinkite savo profesinius pasiekimus ir kompetencijos sritis, nurodydami informaciją apie straipsnį ir įterpdami nuorodų į savo LinkedIn ir (arba) katedros darbuotojų profilį.

Atnaujinkite informaciją savo fakulteto tinklalapyje ir sukurkite profesionalią svetainę su bibliografiniais įrašais apie jūsų straipsnius ir nuorodomis į straipsnius žurnalo tinklalapyje.

Asmeninė profesionali svetainė, kurioje nurodyti jūsų tyrimų rezultatai, pasiekimai, publikacijos ir tikslai, padės žmonėms geriau suprasti, kas esate. Skelbkite vaizdo įrašus ar nuotraukas, kad iššauktumėte diskusiją, susijusią su skelbiama informacija ar konferencijų pranešimais.

Pristatykite savo straipsnius konferencijose. Pristatydami savo tyrimą ir užmegzdami kontaktus, personalizuojate savo darbą, suteikiate jam „veidą ir balsą“, o tai gali padėti surasti naujų bendradarbiavimo galimybių.

 Optimizuokite SEO, taip užtikrindami, kad jūsų straipsniai bus pateikiami tarp pirmųjų per GoogleGoogle Scholar, ir kitas paieškos sistemas vykdomų paieškų rezultatų other. Štai keletas SEO gairių:

  1. Naudokite raktinius žodžius, pirmiausia pavadinime ir santraukoje.
  2. Visoms nuotraukoms, paveikslėliams, grafikams ir lentelėms suteikite pavadinimus, kuriuose būtų raktinių žodžių.
  3. Savo straipsnio skyriams ir poskyriams suteikite pavadinimus (su raktiniais žodžiais).
  4. Pasirūpinkite, kad į jūsų straipsnį vestų kuo daugiau nuorodų, pavyzdžiui, iš jūsų institucijos tinklalapio, enciklopedijos „Wikipedia“, socialinio tinklo „LinkedIn, (įtakingų) tinklaraščių ir socialinių tinklų.

 

  • Įtraukite savo straipsnį į dėstomo dalyko privalomosios literatūros sąrašą (jei tinkama).
  • Rekomenduokite savo straipsnį kolegoms, kad naudotų paskaitų metu.
  • Pristatykite savo tyrimą nacionalinėse ir regioninės konferencijose, nepamirškite paminėti publikacijos.
  • Duokite interviu apie vykdomą tyrimą.