ISSN 1822-3656 | eISSN 2783-6800
Senoji Lietuvos literatūra – recenzuojamas Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslo žurnalas, išleidžiamas 2 kartus per metus. Žurnalą kuruoja instituto Senosios literatūros skyrius. Žurnalas skirtas senosios (XIV–XIX a.) Lietuvos ir Prūsijos daugiakalbės literatūros bei raštijos tyrimams.
Kol vyksta žurnalo archyvo perkėlimas, ankstesnius, iki 2014 m. išleistus, numerius galite rasti senojoje žurnalo svetainėje.
Publikavimo dažnumas. Per metus išleidžiami du žurnalo numeriai.
Kalbos. Žurnale publikuojami straipsniai parašyti lietuvių, anglų, lenkų, vokiečių, rusų ir ukrainiečių kalbomis.
Istorija. Šis mokslo periodinis leidinys leidžiamas Lietuvių literatūros ir tautosakos institute nuo 1992 m. Žurnalą kuruoja Senosios literatūros skyrius. Iki 2010 m. leidinio rengimui vadovavo dr. Sigitas Narbutas. Nuo 2010 m. (30 kn.) vyriausiasis redaktorius yra dr. Mintautas Čiurinskas.
Žurnalo redaktorių kolegiją, užtikrinančią žurnale publikuojamų straipsnių kokybę, jų tinkamą recenzavimą ir parengimą, šiuo metu sudaro 21 narys, 11 jų – iš užsienio, o 10 – iš Lietuvos mokslo institucijų. Kiekvieno numerio sudarymui vadovauja atskiri parengėjai.
Nuo 2013 m. (35–36 kn.) buvo atnaujinta žurnalo išvaizda ir padidintas formatas, bet misija ir struktūra išlieka nepakitusi.
Mokesčiai. Žurnalo autoriams netaikomi jokie straipsnių pateikimo ar publikavimo mokesčiai.
Registruota duomenų bazėse: MLA, EBSCO.
Rėmėjai. Nuo 2016 metų žurnalo rengimą ir leidybą finansuoja Lietuvos mokslo taryba pagal Valstybinę lituanistinių tyrimų ir sklaidos 2016–2024 metų programą.
Esame Atvirųjų citatų iniciatyvos (i4OC) (angl. Initiative for Open Citations), kuri yra daugelio suinteresuotųjų šalių projektas, skirtas atvirai skelbti mokslo citavimo duomenis, kad būtų galima sukurti naują ir geresnę metriką, narys.
Esame Atvirųjų santraukų iniciatyvos (I4OA) (angl. The Initiative for Open Abstracts) narys. Ši iniciatyva skatina mokslo leidinių leidėjų, infrastruktūros organizacijų, bibliotekininkų, tyrėjų ir kitų suinteresuotų šalių bendradarbiavimą, siekiant propaguoti ir skatinti neribotą mokslo leidinių, ypač žurnalų straipsnių ir knygų skyrių, santraukų prieinamumą patikimose talpyklose, kuriose santraukos yra prieinamos informacijos ieškos algoritmams.
Žurnalas yra Open Archives Initiative (angl. Atvirųjų archyvų iniciatyva) dalyvis. Atvirųjų archyvų iniciatyvos protokolas dėl metaduomenų surinkimo (OAI-PMH) yra skirtas užtikrinti talpyklų sąveikumą.