Miego kokybė yra labai svarbi geros sveikatos sąlyga, o jos svarbos tarp vidutinio ir pagyvenusio amžiaus žmonių negalima nepastebėti, turint omenyje, kad miego sutrikimai ir sunkumai užmigti su amžiumi tampa vis dažnesni, o tai veikia vidutinio ir pagyvenusio amžiaus žmonių emocinę būseną bei gyvenimo kokybę. Įrodyta, kad nors poreikis miegoti išlieka toks pat visą žmogaus gyvenimą, gebėjimas pakankamai išsimiegoti su amžiumi mažėja.
Darbo tikslas – apžvelgti ir pateikti naujausius literatūros duomenis apie vidutinio amžiaus ir pagyvenusių žmonių emocinę būseną bei jos įtaką miego kokybei.
Metodai – sisteminga literatūros apžvalga PubMed ir Google Scholar duomenų bazėse, kuriose rašoma apie vidutinio amžiaus ir pagyvenusių žmonių emocinę būseną bei jos įtaką miego kokybei. Tyrimo rezultatai ir išvados. Nagrinėjama tema į sisteminę apžvalgą buvo įtraukti 9 straipsniai. Remiantis atliktais tyrimais įrodyta, kad, blogėjant emocinei būsenai, esant depresijos ar nerimo simptomų, išgyvenant sielvartą, prastėja miego kokybė ir atvirkščiai – bloga miego kokybė gali skatinti šių emocinių būklių atsiradimą.