Nominatyvinių grandinių struktūra ir funkcijos pasakojamuosiuose lietuvių kalbos tekstuose (lyginant su atitinkamais anglų kalbos tekstais)
Straipsniai
Я. Буйткене
Publikuota 1982-12-01
https://doi.org/10.15388/Knygotyra.1982.22053
PDF

Kaip cituoti

Буйткене, Я. (1982) “Nominatyvinių grandinių struktūra ir funkcijos pasakojamuosiuose lietuvių kalbos tekstuose (lyginant su atitinkamais anglų kalbos tekstais)”, Kalbotyra, 33(3), pp. 14–22. doi:10.15388/Knygotyra.1982.22053.

Santrauka

Straipsnyje nagrinėjama nominatyvinių grandinių struktūra ir jų funkcijos tekste. Minėtosios grandinės tekste atlieka dvi pagrindines funkcijas: identifikacijos ir teksto rutuliojimo. Šios funkcijos lemia nominatyvinių grandinių struktūrą. Grandinės, kurių funkcija yra identifikuoti tam tikrą situacijos elementą, susideda iš pažodinio leksemos pakartojimo, įvardinio, implicitinio, sinoniminio pakartojimo. Pasakojamuosiuose tekstuose vyrauja nominatyvinės grandinės, kurių funkcija – rutulioti pasakojimą viena ar kita kryptimi. Šiam tikslui tarnauja tokie šių grandinių sudėtiniai elementai: sinoniminis, antoniminis, hiponiminis, asociatyvinis pakartojimas, teminės žodžių grupės elemento pakartojimas ir t.t.

PDF

Atsisiuntimai

Nėra atsisiuntimų.

Skaitomiausi šio autoriaus(ų) straipsniai