Žurnalo tematika. Genocidas ir rezistencija – tai Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro nuo 1997 m. leidžiamas periodinis mokslinis žurnalas, kuriame skelbiami naujausi Lietuvos mokslininkų tyrimai apie sovietų ir nacių totalitarinių režimų nusikaltimus prieš Lietuvos gyventojus, jų vykdomos politikos poveikį socialinei, ekonominei, kultūrinei, mentalinei sanklodai 1939–1991 m laikotarpiu, taip pat ginkluoto ir pilietinio pasipriešinimo, išeivijos Vakaruose istorija, šio laikotarpio atminties politikos tyrimai ir vertinimai. Publikuojami ir kitų šalių, ypač Baltijos valstybių, įvairių mokslo sričių tyrimai apie savo patirtį sovietų ir nacių okupacijos laikotarpiu. Tai prisideda prie geresnio ir įvairiapusiškesnio šio laikotarpio pažinimo bei tarpusavio supratimo. Taip pat skelbiami su šia tematika susiję autentiški šaltiniai, atsiminimai, knygų recenzijos, studentų darbai, moksliniai įvykiai.
Genocidas ir rezistencija pristato tyrimus, kurie ne tik analizuoja, bet ir vertina šio laikotarpio poveikį Lietuvos valstybei, žmonių likimams, bet ir dabarčiai.
Šis žurnalas gali būti įdomus ne tik mokslininkams, bet ir žmonėms, besidomintiems istorija.
Publikavimo dažnumas. Per metus išleidžiami du žurnalo numeriai.
Kalbos. Žurnale publikuojami straipsniai parašyti lietuvių kalba su santraukomis anglų kalba.
Mokesčiai. Žurnalo autoriams netaikomi jokie straipsnių pateikimo ar publikavimo mokesčiai.
Registruota duomenų bazėse: Lituanistika.
Esame Atvirųjų citatų iniciatyvos (i4OC) (angl. Initiative for Open Citations), kuri yra daugelio suinteresuotųjų šalių projektas, skirtas atvirai skelbti mokslo citavimo duomenis, kad būtų galima sukurti naują ir geresnę metriką, narys.
Esame Atvirųjų santraukų iniciatyvos (I4OA) (angl. The Initiative for Open Abstracts) narys. Ši iniciatyva skatina mokslo leidinių leidėjų, infrastruktūros organizacijų, bibliotekininkų, tyrėjų ir kitų suinteresuotų šalių bendradarbiavimą, siekiant propaguoti ir skatinti neribotą mokslo leidinių, ypač žurnalų straipsnių ir knygų skyrių, santraukų prieinamumą patikimose talpyklose, kuriose santraukos yra prieinamos informacijos ieškos algoritmams.
Žurnalas yra Open Archives Initiative (angl. Atvirųjų archyvų iniciatyva) dalyvis. Atvirųjų archyvų iniciatyvos protokolas dėl metaduomenų surinkimo (OAI-PMH) yra skirtas užtikrinti talpyklų sąveikumą.